شوت تعمير شوت تعمير .

شوت تعمير

ساخت اپليكيشن اندرويد و IOS

داشتن يك برنامه كاربردي براي رشد كسب و كار و افزايش پايگاه مشتري يك راه حل موثر است. در هر زمينه اي كه فعال هستيد يا به ايجاد شغل جديد فكر مي كنيد، طراحي اپليكيشن مي تواند مسير شما را هموارتر كند.

مزاياي ساخت اپليكيشن چيست؟

طراحي اپليكيشن در دنياي ديجيتال، داشتن اپليكيشن يك مزيت بزرگ براي هر كسب و كاري است. داشتن يك اپليكيشن براي فروش محصولات يا ارائه خدمات مي تواند بسيار موثر باشد. خوبي اپليكيشن موبايل اين است كه در هر زماني با نصب آن بر روي موبايل در دسترس است و مانند يك وب سايت نيازي به ذخيره آدرس وب سايت و وارد كردن آن در مرورگر نيست. همچنين، برنامه‌ها معمولاً سريع‌تر و كاربرپسندتر هستند. يعني كاربر به راحتي مي تواند با آن ارتباط برقرار كرده و از آن استفاده كند. اگر افراد زيادي را مشاهده كرده‌ايد كه ابتدا مشتريان خود را از طريق يك وب‌سايت جمع‌آوري كرده‌اند يا از طريق تكنيك‌هايي مانند بازاريابي رسانه‌هاي اجتماعي مشتريان خود را جذب كرده‌اند، سعي كنيد آنها را به برنامه خود منتقل كنيد و دائماً كاربران را به نصب دعوت كنيد. نمونه آن برند ديجيكالا بود كه ابتدا وب سايت خود را راه اندازي كرد و بر فروش آن متمركز شد و سپس با توسعه اپليكيشني براي فروشگاه، كاربران را به نصب اپليكيشن تشويق كرد. زيرا نصب اپليكيشن روي مواردي مانند بازخريد و جذب مشتري وفادار كارآمدتر است. امكان پوش نوتيفيكيشن، پرداخت آنلاين، مشاوره آنلاين و .... اينها ديگر مزاياي ويژه طراحي اپليكيشن موبايل است. اينها برنامه هايي هستند كه باعث رونق كسب و كار شما مي شوند، به خصوص در دوران همه گير.

ساخت اپليكيشن براي اندرويد و IOS

طراحي اپليكيشن براي اندرويد و IOS با توجه به ذهنيت رايجي كه ممكن است شنيده باشيد و اين ادعا كه به لطف استفاده بيشتر افراد از تلفن هاي اندرويدي، طراحي برنامه هاي اندرويد مي تواند دايره مخاطبان تجاري شما را گسترش دهد. اما نكته مهم اين است كه اگر مي خواهيد اپليكيشني براي رشد كسب و كار خود بسازيد، بايد از هر فرصتي براي جذب مخاطب بيشتر و افزايش اعتبار و اعتماد به برند خود استفاده كنيد. اما ممكن است فكر كنيد كه هزينه ساخت يك اپليكيشن در هر دو پلتفرم اندرويد و iOS و همچنين هزينه توسعه و پياده سازي يك اپليكيشن در مواجهه با مسائل مربوط به ارائه و ترغيب مخاطبان به استفاده از اپليكيشن، مي تواند شما را دچار شك و ترديد كند. با اين حال، استفاده از فناوري كراس پلتفرم به توسعه دهندگان اين امكان را داده است كه اپليكيشني را با يك كدگذاري منفرد، اما با دو خروجي اندرويد و iOS توسعه دهند كه از نظر مالي بسيار ارزان تر و وقت گير خواهد بود.

مشكل امنيت در اپليكيشن اندرويد

با توجه به اينكه سيستم عامل اندرويد يك سيستم عامل متن باز است. اين يك پلت فرم باز براي تشويق توسعه دهندگان به نوآوري بيشتر فراهم كرد. اما در مواجهه با مسئله امنيتي اپليكيشن هايي كه در نسخه اندرويد پياده سازي مي شوند، به يكي از چالش هاي پيش روي توسعه دهندگان اپليكيشن تبديل شده است. تيم ما با توسعه اپليكيشني با جديدترين استانداردها و تكنيك هاي امنيتي در هنگام توسعه اپليكيشن اندرويد و ايجاد اپليكيشن اندرويد، امنيت اپليكيشن را 100% تضمين مي كند.

تست عملكرد برنامه

پس از طراحي و توسعه اپليكيشن اندرويد، عملكرد و سرعت دانلود اپليكيشن بر روي انواع دستگاه ها تست و تست مي شود تا از سازگاري و كارايي اپليكيشن در بالاترين سطح ممكن اطمينان حاصل شود.

چرا اپليكيشن اندرويد؟

چرا اپليكيشن اندرويد؟ همانطور كه در بالا ذكر شد، طبق آمار منتشر شده از اخبار ديجيتال، اكثريت قريب به اتفاق مردم ايران از گوشي هاي مبتني بر سيستم عامل اندرويد استفاده مي كنند. بنابراين عاقلانه است كه يك برنامه اندرويد در برنامه ايجاد كنيم تا بتوانيم مخاطبان بيشتري را جذب كنيم و كار خود را بهتر ارائه كنيم. امروزه سيستم عامل اندرويد به عنوان سيستم عامل غالب در بازار شناخته مي شود و 80 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. اندرويد روي دستگاه هاي موبايل و تبلت هاي بي شماري اجرا مي شود. با دانستن اين موضوع، ممكن است فكر كنيد كه برنامه نويسي يك برنامه اندرويد بسيار ساده است. اما آيا واقعا مسئله اين است؟ چند سال پيش كه آهنگ هاي جديد رپ داشتند، محبوب شدند و موهاي بلند جوانان جنجال به پا كرد. برنامه نويسي برنامه هاي اندرويد تقريباً مشكل بود. توسعه دهندگان اندرويد حتي در توسعه ساده ترين اپليكيشن ها نيز با مشكلات زيادي روبرو بوده اند. IDE اشكالاتي در برنامه نويسي طراحي اپليكيشن اندرويد داشت آيا تا به حال از بيل براي تعمير ماشين خود استفاده كرده ايد؟ يا 40 سال پيش با لباس ظاهر شويد تا يكي از عزيزان خود را جذب كنيد؟ در دنياي اندرويد يك IDE رسمي به نام Eclipse وجود داشت كه ايرادات زيادي داشت و توانست شما را در 10 دقيقه ديوانه كند. پلاگين Eclipse ADT باگ بود، بسيار كند بود و اصلا براي پروژه هاي پيچيده مناسب نبود. خيلي زود همه از برنامه نويسي برنامه هاي اندرويد و دعا براي معجزه خسته شدند.

سيستم عامل چند تكه اي

نسخه gingerbread (2.3.7) سهم بازار سيستم عامل اندرويد (حدود 15 تا 20 درصد) را به خود اختصاص داد. همانطور كه مي دانيد، اندرويد به طور كامل به نسخه 4 (ساندويچ بستني) تبديل شده است (المان هاي رابط جديد دريافت كرد، API هاي جديد براي سخت افزار طراحي شدند، تراكم صفحه جديد. اين باعث شده توسعه دهندگان بيشتر از برنامه توجه داشته باشند. نسخه هاي جديدي كه مي نويسند كار مي كنند. دستگاه هاي جديد و سازگار با نسخه هاي قديمي تر. همه اين مسائل بر روند توسعه و توسعه برنامه براي اندرويد و زمان توسعه برنامه و همچنين ساير باگ ها و مشكلات تأثير گذاشته است. شركت لوگووين يك شركت طراحي اپليكيشن اندرويد و IOS است كه به صورت حرفه اي در زمينه سفارش اپليكيشن، طراحي سايت و بازاريابي ديجيتال فعاليت مي كند و همچنان سابقه طولاني و درخشاني در اين زمينه دارد.

شبيه سازهاي آهسته

هنگام توسعه برنامه هاي اندرويد، بايد برنامه ها را روي نسخه هاي مختلف اندرويد و صفحه هاي مختلف آزمايش كنيم. بنابراين ما بايد حداقل چند دستگاه اندرويدي مختلف بخريم، ديوانه كننده به نظر مي رسد؟ خوب، پس بهتر است از شبيه سازها استفاده كنيد. اما آيا تا به حال از شبيه ساز اندرويد خود استفاده كرده ايد؟ آنقدر كند است كه از خواب بيدار مي‌شوي و ماشين‌هاي جلوي دفتر را مي‌شماري. در اين مدت برنامه شما در شبيه ساز اجرا مي شود.

اپليكيشن ها جاي وب سايت ها را گرفته اند!

اپليكيشن ها جاي وب سايت ها را گرفته اند! به گفته مري ميكر، در سال 2017 تعداد ساعات استفاده از اينترنت در سال به سرعت در حال افزايش است و در اين آمار استفاده از تلفن همراه بسيار بيشتر از لپ تاپ و دسكتاپ رشد كرده است. استفاده از تلفن هاي همراه و اپليكيشن ها حدود 80 درصد افزايش يافته است و تا سال 2022 اين رقم 40 درصد ديگر افزايش خواهد يافت. ايجاد ترافيك بالا براي يك وب سايت مانند گذشته نيست كه همه عادت داشتند نيازهاي خود را با موبايل تامين كنند.

آمار خيره كننده استفاده از اپليكيشن ها توسط كاربران اينترنت

طبق گزارش comScore، 87 درصد از كاربران اينترنت از برنامه ها و تنها 13 درصد از وب سايت ها استفاده مي كنند. اين بدان معناست كه اكثر كاربران اينترنت تمايل دارند نيازهاي خود را با اپليكيشن ها برآورده كنند. اگر صاحب يك كسب و كار هستيد و هنوز اپليكيشن موبايلي براي كسب و كار خود نداريد، به سرعت بسياري از كاربران و بازاري پر از مشتري را از دست خواهيد داد. چرا زماني كه سوار تاكسي مي شوند، بليط هواپيما و قطار مي خرند، هتل رزرو مي كنند، سوپرماركت مي خرند و حتي نان سفارش مي دهند و خيلي چيزهاي ديگر، بايد از وب سايت استفاده كنند؟

مراحل ساخت اپليكيشن

مراحل ساخت اپليكيشن در اين قسمت به طراحي اپليكيشن در چند مرحله و چگونگي آن مي پردازيم.

1. تحقيق و برنامه ريزي برنامه هاي كاربردي

پس از انعقاد قرارداد، اولين قدم تدوين برنامه كاربردي است. در اين بخش ابزارهاي لازم و تجزيه و تحليل كامل رقبا مورد بحث قرار مي گيرد تا در مراحل بعدي بتوان يك اپليكيشن كامل و رقابتي ايجاد كرد. هر چيزي كه برنامه شما نياز دارد در اين بخش نشان داده شده است. بياييد با بررسي طراحي گرافيك شروع كنيم.

2. طراحي گرافيك و طراحي پايگاه داده

طراحي گرافيك و طراحي پايگاه داده پس از تدوين طرح جامع اپليكيشن، نوبت به تدوين برنامه زمان بندي اپليكيشن مطابق با روش هاي روز مي رسد. اين بخش به طور همزمان يك پايگاه داده برنامه را توسعه مي دهد. گرافيك توسعه يافته براي تاييد يا رد به آدرسي كه در اين مرحله هستيد ارسال مي شود. در صورت عدم تاييد، طرح گرافيكي ديگري براي شما طراحي خواهد شد.

3. تست نهايي و تحويل

پس از تست نهايي توسط مشتريان و تيم باشگاه اپليكيشن و رفع تمامي مشكلات احتمالي پروژه آماده تحويل مي شود و در اين مرحله بنا به درخواست مشتري پروژه در فروشگاه هاي مختلف از جمله گوگل پلي بارگذاري مي شود. بازار و فروشگاه هاي سيب ايراني. برنامه آماده استفاده است.

4. تست نهايي و تحويل

پس از تاييد نهايي و تصحيح گرافيك توسط شما، باشگاه برنامه شروع به برنامه نويسي اپليكيشن در پلتفرم هاي مختلف مي كند. در نهايت در مورد سيستم عامل هاي مختلف از جمله اندرويد و iOS نتيجه گيري شده و براي تست اوليه براي مشتري ارسال خواهد شد.

5. بازاريابي و كمك به جذب مشتري

بازاريابي و كمك به جذب مشتري طبيعتاً وقتي اپليكيشن شما در فروشگاه هاي مختلف دانلود مي شود، نياز به راه هايي براي جذب مشتري اوليه وجود دارد. در اين قسمت تيم باشگاه اپليكيشن به شما كمك مي كند تا در سريع ترين زمان ممكن مشتري جذب كنيد. همچنين مي توانيد خدمات مشاوره را ادامه دهيد. از اپليكيشن ها در بازاريابي نيز استفاده كنيد.

چرا از طراحان اپليكيشن استفاده نمي كنيد؟

اگر صاحب يك سايت وردپرسي هستيد، به راحتي مي توانيد اپليكيشن خود را براي سايت با كمترين قيمت داشته باشيد. براي يافتن بسياري از شركت‌هايي كه اين كار را انجام مي‌دهند، كافي است عبارت «توسعه‌دهنده اپليكيشن» را در گوگل جستجو كنيد. اين شركت ها از فريمورك هاي آماده استفاده مي كنند تا نسخه هيبريدي وب سايت شما را به يك برنامه تبديل كرده و در كمتر از چند دقيقه به شما ارائه دهند. طبيعتاً برنامه اي كه در كمتر از چند دقيقه توسعه داده شود هيچ است. اين مي تواند به كسب و كار شما كمك كند. اگر هدف شما داشتن تنها يك اپليكيشن است، قطعا اين برنامه نويسان براي شما بسيار مفيد خواهند بود زيرا با هزينه بسيار كم و گاهي اوقات مي توانيد نسخه اي از اپليكيشن خود را براي يك وبسايت داشته باشيد و در فروشگاه هاي مختلف منتشر كنيد. اما توقع زيادي از شما نبايد كارايي و قابليت هاي اين اپليكيشن ها را داشته باشيد. اما اگر كسب‌وكار شما بر اساس يك ايده و برنامه حرفه‌اي است و مي‌خواهيد برنامه به بهبود روند كمك كند، قطعاً توسعه‌دهندگان اپليكيشن گزينه خوبي براي آن نخواهند بود. با داشتن اپليكيشن و فتح بازارهاي جديد در اين زمينه مي توانيد درآمد خود را چند برابر كنيد. بنابراين براي اين كار بهتر است يك پلت فرم مناسب انتخاب كنيد. منبع : https://winon.ir/mobile-application-design/


برچسب: طراحي اپليكيشن، اپليكيشن، لوگووين، شركت طراحي اپليكيشن اندرويد و IOS،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ خرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۴۶:۰۵ توسط:شوت تعمير موضوع: نظرات (0)